Ausztriai Magyar Szervezetek Kerekasztala
Az “Europa”-Club ünnepi műsora az 1956-os forradalom emlékére

Az “Europa”-Club ünnepi műsora az 1956-os forradalom emlékére

Október 18-án tartotta egyesületünk könyvbemutatòval egybekötött ünnepi megemlèkezèsèt az 1956-os forradalom ès szabadsàgharc emlèkère a Collegium Hungaricumban.

Ünnepi eseményünket a Himnusz eléneklésével nyitottuk, majd Dr. Smuk András elnök úr üdvözölte a megjelenteket. Dr. Nagy Andor, Magyarország rendkívüli és meghatalmazott nagykövetének szívbemarkolóan szép ünnepi beszédében a megemlékezés mellett méltatta az “Europa”-Club tevékenységét és érdemeit, amelyeket 1956 örökségének továbbadása során szerzett 57 év alatt. Beszéde után következett egyesületünk gondozásában 2021.októberében kiadásra került “Megmentett Sorsok” c. kiadvány bemutatása, amelynek alapjául egy eredeti, a Nádas-család hagyatékából származó kézzel írott napló szolgált, az 1956-os menekültek andaui határon való átjutásáról. A könyvet S. Nádas Ágnes, unoka, a napló adományozója családi vonatkozásban, majd Dr. Rácz János, történész pedig szakmai szemmel mutatta be. A csodálatos, lélekemelő ünnepi műsor méltó zenei keretét az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium tanulóinak 5 tagú kórusa nyújtotta, Pálmai Árpád karnagy vezetésével. Színvonalas repertoárjukból egy különlegességet is hallhattunk: Szent Özséb himnuszát, amely még ilyen formában soha nem került bemutatásra. A zenei betétek között Maronka Csilla és Széplaky Géza, az esztergomi Babits Mihály Színház két színművésze lépett fel csodálatos szépirodalmi válogatással.

Ezúton is hálásan köszönjük mindannyiuknak a szép és emlékezetes ünnepi esemény megvalósítását!

az “Europa”-Club beszámolója és képei

Kapcsolódó Cikkek