Ausztriai Magyar Szervezetek Kerekasztala
55 éves az”Europa”-Club

55 éves az”Europa”-Club

Szeptember 4-én, a káprázatos, magántulajdonban lévő Schloss Petronellben (Petronell-Carnuntum) tarthattuk egyesületünk 55 éves fennállásának jubileumi rendezvényét, amelyet a pandémia miatt sajnos már kétszer elhalasztani kényszerültünk.

Díszvendégünk, Prof. Dr.Vizi E. Szilveszter, a Magyarország Barátai Alapítvány elnöke valamennyi magyar honfitárs szívélyes üdvözletét hozta el szerte a világból és rendkívűl lélekemelő ünnepi beszédében a magyar identitástudat fontosságának hangsúlyozása mellett, a határokat nem ismerő, cselekvő hazaszeretetre buzdított mindannyiunkat a magunk közösségében és egyúttal méltatta az 57 éve ezt szívvel-lélekkel gyakorló egyesületünket. Ezt követően Jégh Izabella, a CSEMADOK elnöke köszöntött bennünket, az ünneplő bécsi magyar szervezetet, amely szavai szerint 6 évtized óta bizonyítja, hogy méltó őrzője a magyar anyanyelvnek és kultúrának, amely patkóként van e bécsi magyarok szívébe sütve. Visszatekintett a 2 egyesület 30 éve tartó barátságára , annak kezdetére, amelyben legfőbb kapocs a magyar nyelv és kultúra, mint örökség őrzése. “Ez tartja össze barátságunkat és rendezvényeinket, kiemelten a Bad Deutsch-Altenburgban hagyományosan 3 ország részvételével tartott rendezvényt, amelyen a megemlékezés virágait közösen helyezik el az 56-os magyarok jelképes sírjánál. Kelemen Dorottya, az ORF munkatársa volt a rendezvény kiváló moderátora, aki az egyesületünk elnökét, Dr.Smuk Andrást kérdezte az egyesület történetének legjelentősebb mozzanatairól.

Az ünnepi beszédek közben az Internationale Donauphilharmonie előadásában gyönyörű dallamok csendültek fel, igazán méltó ünnepi keretbe foglalva az eseményeket. Hamarosan még több információt, interjút olvashatnak oldalunkon.

Köszönjük vendégeinknek, hogy megtiszteltek és velünk ünnepeltek! Hálásan köszönjük valamennyi közreműködő, támogató, szervező munkáját, akik nélkül e rendezvény nem valósulhatott volna meg!

Fotók:Sáskáné Nádas Ágnes

Szöveg: europaclub.at/hu/

Kapcsolódó Cikkek