Ausztriai Magyar Szervezetek Kerekasztala
Újra tartanak magyar szentmisét a Bécsi Magyar Katolikus Egyházközségben

Újra tartanak magyar szentmisét a Bécsi Magyar Katolikus Egyházközségben

Kedves Hívek!

Nagy örömmel tudatjuk, hogy 2020. július 5-től korlátozásokkal, de újra lesz magyar nyelvű szentmise Bécsben. Délelőtt 11 órától a Deutschordenskirche-ben ünnepeljük a vasár- és ünnepnapi szentmiséket. Bécsújhelyen és Badenben szeptembertől indul majd újra. A járványügyi korlátozások miatt egyszerre sajnos csak kb. 50 főt tudunk beengedni és biztonságosan leültetni. A szentmise rendjére a Bécsi Főegyházmegye által kiadott biztonsági szabályok érvényesek. Tételesen:

– Ha úgy érzi, hogy beteg, mindenképp maradjon otthon, hívja fel a háziorvosát, és konzultáljon vele! Tájékoztassa a tüneteiről és kövesse az utasításait! – A 65 év feletti és a bármely okból fokozottan veszélyeztetett híveket saját egészségük védelme érdekében arra kérjük, hogy még ne jöjjenek a szentmisére. Otthonukban imádkozva szenteljék meg a vasárnapot. A honlapunkon fent vannak az online szentmise lehetőségei. – A szertartások alatt a híveknek nem kell de ajánlott szájat és orrot eltakaró eszközt (maszk, sál, kendő) viselni. – A templomba érkezéskor mindenki fertőtlenítse a kezét fertőtlenítőszer használatával. – A padokban 1 méter távolságban úgy kell elhelyezkedni, hogy csak minden második padban vagy széksorban foglaljunk helyet, (kivéve az egy háztartásban élő családtagok). Amennyiben a templom így megtelne, a későn érkezőket arra kérjük, hogy már ne menjenek be a templomba. – A szentmiséken továbbra is elhagyjuk a szenteltvíz használatát, az oltárcsókot, a békeköszöntést, illetve a kézfogást. – Továbbra is egy szín alatt, kézbe áldoztatunk. – A perselyadományok gyűjtésére a kijáratnál helyezünk el kosarat. – Énekes könyveket nem osztunk ki mert csak minimális mértékben énekelhetünk.

Vigyázzunk egymásra! Simon Ferenc érseki tanácsos, esperes, főlelkész

Kép: ORF Magyarok: https://volksgruppen.orf.at/magyarok/stories/3056182/

Szöveg: https://katolikus.at/

Kapcsolódó Cikkek