Ausztriai Magyar Szervezetek Kerekasztala
Ökomenikus istentisztelet a nemzeti összetartozás jegyében

Ökomenikus istentisztelet a nemzeti összetartozás jegyében

Az Ausztriai Magyar Evangélikus Gyülekezet, az Ausztriai Magyar Református Lelkigondozó Szolgálat és a Bécsi Magyar Katolikus Egyházközség közösen szervezett ökomenikus istentiszteletet a nemzeti összetartozás jegyében január 26-án a Deutschordenskircheben.

A misén jelen volt Wagner Szilárd lelkész az Ausztriai Magyar Evangélikus Gyülekezettől, Karvanszky Mónika lelkésznő az Ausztriai Magyar Református Lelkigondozó Szolgálattól, valamint Simon Ferenc esperes a Bécsi Magyar Katolikus Egyházközség részéről.

Az istentiszteleten Balog Zoltán lelkész úr, miniszteri biztos hirdetett igét, Pál apostol Máltára érkezésérőlbeszélt. Pál apostol és a hajón tartózkodók hajótörést szenvedtek, így kötöttek ki Málta szigetén. Az ottani lakosok befogadták és segítették őket, amiben tudták. Ezt a befogadást, valamint a hit erejét emelte ki Balog Zoltán lelkész úr.

A misét agapé követte, a szervezők minden vendéget szeretettel vendégül láttak.

 

Kapcsolódó Cikkek