Ausztriai Magyar Szervezetek Kerekasztala

Báloztak Bécsben a cserkészek

Bál a fellegekben mottó alatt tartotta meg hagyományos farsangi mulatságát a Bécsi Magyar Egyházközség és a Széchenyi István cserkészcsapat január 26-án délután az Am Tabor plébánián Bécsben.

A rendezvényen volt népi játék, népzene, jelmezverseny, vetélkedő, tombola és hajnali kettőig tartó élőzene is a felnőtteknek és az ifjúságnak. A farsangi bálról persze a jelmesverseny sem maradhatott le, a rendezvény az idén is teltházas volt, mondta Szemerédiné Ilona, nyugalmazott cserkészcsapatparancsnok:

A kiscserkészek számára már délután elkezdődött a közös játék, melyet jelmezverseny és táncház követett de tombola sorsolásra is sor került. A farsangi mulatság közkedvelt programnak számít a bécsi magyarok körében, akiknek fontos, hogy ne csak a templomban legyen alkalmuk a találkozásra, hanem egy szórakoztató, vidám hangulatú bálon is.

A 72-es számú Széchenyi István cserkészcsapat és a Bécsi Magyar Katolikus Egyházközség tagjai már hosszú évek óta közösen szervezik meg a bált, amely minden generáció számára nyitott.

Ahogyan a cserkészetben is egészen kis kortól kezdve a szenior korosztályig mindenki kiveheti a részét, úgy ez a farsangi bál is ebben a szellemben kerül megrendezésre.

ORF

Kapcsolódó Cikkek