Ausztriai Magyar Szervezetek Kerekasztala
Képviselőtestületi választást tartottak a Bécsi Egyházmegyében

Képviselőtestületi választást tartottak a Bécsi Egyházmegyében

Lezajlottak a választások a Bécsi Magyar Katolikus Egyházközségben. Ebből az alkalomból kereste meg a Magyar Egyházközséget az Ausztriai Magyar Szervezetek Kerekasztalának Körösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasa Bogdán Tibor, aki figyelemmel kísérte a választásokat, amelynek keretén belül az Egyházközségi Képviselőtestületi tagjelöltek mérettették meg magukat.

Simon Ferenc esperes atya, az ausztriai katolikus magyarok főlelkésze elmondta, örvendetes volt, hogy az öt évente megtartott választások idei jelöltjei száma tizennégy volt. A Bécsi Főegyházmegye szabályzata szerint az első hat legtöbb szavazatot kapott tag lehet teljes jogú képviselője a bécsi közösségnek. A bádeni és bécsújhelyi közösség idén választhatott először, két fővel emelve az Egyházközségi Képviselőtestület létszámát.

Esperes atyától megtudhattuk még, hogy mind a három alkalommal rendben zajlott a választás. Minden jelölt kapott szavazatot, így a Bécsi Magyar Katolikus Egyházközség azoknak a jelölteknek a segítségére is számít, akik „tartalékos képviselők” lettek.

A Képviselőtestület megtartotta első informális ülését, melyet a későbbiekben követ az alakuló ülés. A Képviselőtestület tisztségviselőit (az alelnököt és a jegyzőt), valamint a munkacsoportokat is ez alkalommal választják meg. Simon atya elmondta, hogy az alakuló ülésre meghívást kapott az alelnöki tisztségéről lemondó Paksánszki Szilveszter, valamint Szemerédi Ilona és Szemerédi Tibor, akiknek feladata lesz segíteni a Képviselőtestület tagjainak a munkáját.

A Képviselőtestület elnöki tisztét a mindenkori plébános látja el. A közösség által megválasztott képviselők: Kovács Levente, Kovács Krisztina, Gál Katalin, Dobos Alpár, Dr. Tiboldi Ákos, Csiky László, Jakab Péter (Baden) és Pál Zsolt István (Bécsújhely). A tartalékos képviselők: Dr. Ambrus Orsolya, Rolik Tamás, Sass Judith, Jánoska Szabolcs, Kakas Anna és Tandari Gabriella.

Az Ausztriai Magyar Szervezetek Kerekasztala a Képviselőtestületi tagoknak sok erőt és áldást kíván közösségi munkájukhoz!     

     

Fotó és szöveg: Bogdán Tibor

Kapcsolódó Cikkek